Web Tasarım – Yazılım Eğitimleri

Awesome Image

Web Tasarım – Yazılım Eğitimleri

Web tasarım eğitimi güvenli, özgün ve profesyonel web siteleri oluşturacak uzmanları yetiştirmek amacını taşır.

Web siteleri kişilerin, kurumların ve organizasyonların internet ortamında kendilerini, hizmetlerini ve ürünlerini tanıttıkları yayınlardır. Bu açıdan, iyi bir web sitesi, kurumların gerek ulusal gerek uluslararası düzeyde kişiliklerini yansıtan bir ayna olacaktır. Sitelerin özgün ve güvenilir olmaları için mutlaka “web tasarımcısı” olarak tanınan uzman kişilerce kurulmaları gerekir.

Web tasarım eğitiminde içerik, görsellik, özgünlük ve güvenlik açılarından iyi kurulmuş, düzen, renk, grafik, fontlar ve içerik tasarımı açılarından da tam donanımlı bir sitenin nasıl oluşturulacağı anlatılır.

İyi bir web sitesi hazırlamak için HTML ve CSS dillerini iyi bilmek gerekir. Web tasarım eğitimi aynı zamanda bir yazılım eğitimi olarak tasarlanmıştır. HTML diliyle sitenin oluşturulmasından, grafik ve içeriklerin konulması, kullanıcı dostu arayüzün hazırlanması ve arama motoru optimizasyonuna kadar pek çok konu bu eğitim kapsamında öğretilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarım eğitimine, profesyonel olarak web tasarımı işiyle uğraşmayı düşünenler, şirketlerdeki web sitesi geliştiricileri, sosyal medya uzmanları, reklam departmanlarında çalışanlar katılabilirler. Kendi sitelerini tasarlamak isteyen sektör dışı kişiler de bu eğitime katılabilirler.
Eğitimin amacı profesyonel web sitelerini hazırlayacak uzman kişiler yetiştirmektir. Eğitimle HTML ve CSS kodlama, Photoshop ile grafik tasarımı, Adobe Dreamweaver ve WordPress kullanımı bilgileri edinilecektir. Ayrıca Adobe geliştirici XD ve benzer çözümlü yeni uygulamaları öğrenebilirsiniz.
Reklamcılık, sosyal medya uzmanlığı gibi alanlarda iş olanakları olduğu gibi her türlü şirketin web geliştirme ve internet sitesi yönetimiyle ilgili işlerinde çalışabilme imkanı mevcuttur. Ayrıca, web tasarımcısı olmak freelancer olarak da çalışmaya imkan veren ve kişinin kendisini geliştirmesi halinde çok işler bulabileceği bir alandır. Çünkü irili ufaklı tüm kurumların web sitesine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı profesyonel olarak karşılamak da çok önemlidir.
1.ADIM: TASARIMIN TEMEL İLKELERİ Web tasarım eğitiminin bu başlangıç aşamasında proje ihtiyaçları belirlenir ve web sitesi taslağı oluşturulur. 2.ADIM : HTML İLE BASİT WEB İŞLEMLERİ Bu aşamada, internetle ilgili temel araçların kullanılması, temel html etiketleri, metin biçimlendirme etiketleri, bağlantıların oluşturulması ve tabloların oluşturulması öğretilir. 3.ADIM: HTML İLE GELİŞMİŞ WEB İŞLEMLERİ BU aşamada formların oluşturulması, çerçevelerin oluşturulması ve çoklu ortam araçlarının eklenmesi işlemleri öğretilir. 4.ADIM : STİL ŞABLONU(CSS) Web tasarım eğitiminin bu aşamasında CSS yapısının oluşturulması, CSS özelliklerinin kullanılması, CSS menü işlemleri ve tarayıcı sorunları ve çözümlerinin belirlenmesi ele alınır. 5.ADIM : WEB TASARIM EDİTÖRÜNE GİRİŞ BU aşamada, arayüzü kullanma, metin işlemleri, tablo işlemleri, resim işlemleri, çoklu ortam işlemleri ve bağlantı işlemleri öğretilir. 6.ADIM : WEB TASARIM EDİTÖRÜNDE İLERİ UYGULAMALAR CSS kullanma, SPRY nesnelerin düzenlenmesi, formlarla çalışma işlemleri, web site yönetimi ve yayınlama işlemleri öğretilir. 7.ADIM:TEMEL VERİTABANI İŞLEMLERİ Temel veritabanı oluşturma işlemleri, sorgu oluşturma işlemleri, ilişkisel tablo işlemleri ele alınır. 8.ADIM : WEB TASARIM EDİTÖRÜ İLE VERİTABANI İŞLEMLERİ Temel veritabanı düzenleme işlemleri, detay sayfalar için düzenleme işlemleri, arama arayüzleri oluşturulması, veritabanı kayıt işlemleri, kullanıcı girişi ve şifreli sayfaların oluşturulması öğretilir. 9.ADIM: BETİK DİLİ(JAVASCRİPT) Değişkenlerin ve mantıksal operatörlerin kullanılması, akış, kontrol, dizi ve fonksiyonların kullanılması, olay işlemleri ve nesne işlemleri öğretilir. 10.ADIM: ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI İÇİN TEMEL İŞLEMLER Web programlama için gerekli yazılımın kullanıcı ara biriminde çalışması, web kontrollerinin sayfaya eklenmesi işlemleri, doğrulama kontrollerinin sayfaya eklenmesi işlemleri, web kullanıcı kontrollerinin oluşturulması öğretilir. 11.ADIM: ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA WEB FORMLARI Bu aşamada, ana sayfalar kullanılarak sayfaların düzenlenmesi, sayfalar arası bağlantıların oluşturulması, durum yönetimi işlemleri ele alınır. 12. ADIM: ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA VERİTABANI İŞLEMLERİ Veritabanı bağlantısı oluşturulması, veritabanı üzerinde işlemlerin yapılması, veritabanı bilgilerinin yönetilmesi öğretilir. 13.ADIM: ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINDA VERİTABANI GÜVENLİĞİ Siber güvenlik kavramları, tarihi, geçmişi ve siber olaylar ile veritabanı güvenliği yöntemleri ve veri tabanı güvenlik yöntemleri ile güvenlik testleri öğretilir.

İletişime Geçin