Video Ses Montajı Uzmanlığı Eğitimleri

Awesome Image

Video Ses Montajı Uzmanlığı Eğitimleri

İnternet dünyasında günümüz trendlerini oluşturan diğer bir medya yayını da videolardır. Tabi ki bu bütünleşik yapıyla beraberinde ses aktarımını da getirmiştir. Üstelik kurguya göre ses ve video birbirinden tamamen ayrı da düşünülebilirken, çarpıcı bir ifade için farklı katmanlarla çalışabilme imkanı da sunar.

Görüntülerin hareketli halinin kaydedilebiliyor olması bir yana, birçok efekt ve piksel iyileştirmesi sayesinde, satış ve pazarlama alanında kullanılabilecek videolu reklam ve hareketli görseller, günümüzde birçok şirket kadrolarında bu alanlarda bir uzman istihdam ettiği gibi farklı ajans ve freelancer kişilerden de yararlanabilmektedir.

Dünyanın en çok tercih edilen video sitelerinden biri olan Youtube, oluşturduğu özgür kütüphanesi ve telif haklarındaki özenli çalışmasıyla, Türkçe’deki ifadesiyle “Youtuberlik” gibi yepyeni bir kavramı da ortaya çıkarmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir videonun kırpılması, birleştirilmesi, ışık dengelerinin ayarlanabilmesi, efektlerin eklenebilmesi, sesteki değişimler ve düzenlemelerle birlikte; bu alanda istihdam edilebilecek pozisyon ve görevler için iş bulmak isteyen veya pozisyonunda yükselmek isteyen kişiler ve yaratıcı içerikler üretebilen konusunda uzman bireyler ortaya çıkarmayı amaçlar.
Üniversitelerin Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü öğrenci ve mezunları, Reklamcılık Bölümü öğrenci ve mezunları, Görsel İletişim Bölümü öğrenci ve mezunları, Kısa veya uzun metrajlı film çekimi yapmak ve yayınlamak isteyen kişiler, Canlı Yayın veya Videolu Anlatım yapmak isteyen Youtube, Dailymation vb. gibi kanal sahipleri
Video ve Ses Montajı Uzmanlığı eğitimi sayesinde, birçok medya ve reklam şirketlerinde iş imkanı bulabileceğiniz gibi freelancer olarak da projelerinizden para kazanabilirsiniz. Ayrıca kısa veya uzun metrajlı film veya reklam filmi projelerinde kurgu, montaj ve hatta yönetmen olarak çalışabilir, birçok video yayın sitesinde Youtuber vb. ünvanlarla özgürce kendi işinizi kurabilirsiniz.
1.ADIM : Video ve ses kaydı araçlarıyla birlikte çalışabilmek 2.ADIM: Kaydedilen dosya formatlarını açmak 3.ADIM: Gerekli uygulamaları belirlemek 4.ADIM: Kurgu yaratmak 5.ADIM: Vektörel kazanımlar, başlık ve metinler oluşturabilmek 6.ADIM: Efektler yaratmak 7.ADIM: Modellemeler-3d 8.ADIM: Montaj teknikleri 9.ADIM: Proje geliştirme (Yeşil perde kullanımı dahil) 10.ADIM: Test Yayınlar

İletişime Geçin