İçerik Editörlüğü Eğitimleri

Awesome Image

İçerik Editörlüğü Eğitimleri

Dijital dünyada etkin bir şekilde varlığını sürdürmek isteyenlerin sürekli olarak güncel ve kaliteli içeriklere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu noktada yeni bir iş modeli olarak karşılaşılan içerik editörlüğü çeşitli amaca hizmet eden web siteleri için içerik oluşturmayı ve var olan içerikleri uygun formatlarda düzenlemeyi kapsamaktadır.

E-ticaret veya kurumsal web sitelerinde internet kullanıcılarına sunulan hizmet her ne kadar kaliteli olursa olsun web sitesinin ulaşmak istediği hedef kitlenin hizmetten haberdar olabilmesi ve memnun kalması için içeriklerin niteliği de oldukça önemlidir. İçerik editörlüğü eğitimi alarak bu alanda mesleki gelişim sağlanabilmekte veya yeni bir meslek yetkinliğine sahip olunabilmektedir.

İçerik Editörlüğü Eğitimi Amaçları

İçerik editörlüğü eğitimi sayesinde içerik yazarlığı alanında adaptasyon ve temel bilgi yeterliliği sağlanmaktadır. Yeni bir iş modeli olarak karşılaşılan ve günden güne yükselişe geçen bu meslekte başarılı işler sunmak isteyenler için içerik editörlüğü eğitimi mesleki gelişimi tamamlamaya yöneliktir. İçerik editörlüğü eğitimi çevrimiçi veya çevrimdışı her türlü yayının oluşturulmasında, düzenlenmesinde ve kullanıcıya ulaştırılması sürecinde etkin roller üstlenecek kişilerin uzmanlık seviyesine yükselmesini amaçlamaktadır.

İçerik Editörlüğünün Sunduğu Kazanımlar

İçerik editörlüğü sayesinde, blog, e-ticaret veya kurumsal web sitesine sahip olan ya da mevcut web siteleri için içerik üretimi yapmak isteyenler içerik editörlüğü eğitimi sayesinde herhangi bir içerik mecrasında amaca yönelik içerik üretimi gerçekleştirebilmektedir.

Özellikle evden çalışmak veya freelance iş geliri olsun isteyenlere içerik editörlüğü eğitimi yeni bir meslek edinimi sağlamaktadır. Okumayı seven, araştırmacı ve yazmaktan keyif alanların içerik editörlüğü eğitimiyle başarılı işlere imza atması mümkündür. İçerik editörlüğü eğitimi alan katılımcıların eğitim sonunda;

  • dijital ve sosyal medya ajansları,
  • online satış yapan işletmeler,
  • reklam firmaları,
  • e-ticaret sayfaları gibi çeşitli alanlarda çalışma fırsatı bulunmaktadır.

İçerik editörlüğü eğitimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Lise ve üniversitelerin güzel sanatlar, iletişim, reklamcılık bölümü öğrencileri veya mezun olmuş kendini geliştirmek isteyen çalışanlar, medya aygıtlarını daha etkili kullanarak mevcut işletmesinde ya da pozisyonunda yükselmek isteyen veya freelancer olarak çalışmak isteyen herkes bu eğitimlere katılabilir.
Web siteleri arasındaki rekabet internet kullanıcılarına ulaşma ve hedef kitleye istenen hizmeti verebilme açısından her geçen gün artmaktadır. Arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkarak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen web sitelerinin sürekli olarak kaliteli içeriğe ihtiyacı bulunmaktadır. İçerik editörlüğü eğitimi amacı web sitelerinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru ve kaliteli içerik üretimi yapabilecek beceriyi kazandırmaktır. Çevrimiçi veya çevrimdışı her yayının oluşturulmasında, düzenlenmesinde ve kullanıcıya servis edilmesinde etkin rolleri üstlenebilen uzmanlar yaratmaktadır.
Web siteleri arasındaki rekabet internet kullanıcılarına ulaşma ve hedef kitleye istenen hizmeti verebilme açısından her geçen gün artmaktadır. Arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkarak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen web sitelerinin sürekli olarak kaliteli içeriğe ihtiyacı bulunmaktadır. İçerik editörlüğü eğitimi amacı web sitelerinin ihtiyaçları doğrultusunda doğru ve kaliteli içerik üretimi yapabilecek beceriyi kazandırmaktır. İçerik editörleri, dijital ve sosyal medya ajansları, online satış yapan firmalar, reklam şirketleri, e-ticaret sayfaları ve daha birçok kurum veya kuruluşlar için freelancer olarak çalışabilirler.
ADIM: İlgili mobil ve masaüstü programların tanıtılması, gerekli araçların listelerin oluşturulması ADIM: İçerik fikrinin bulunması ADIM: İçeriğe uygun SEO yapılandırmalarının ayarlanması ADIM: İçeriği destekleyecek görsellerin bulunması, telif hakları kullanım yönetmelikleri ADIM: İçeriğe uygun formatlar yayınlanabilir hale getirilmesi ADIM: Yayınların gerçekleşmesi ve geri dönüşlerin alınması ADIM: Raporlama ve Analiz ADIM: Etkili Sunum Yolları ve Mobil İşletmenlik

İletişime Geçin