Grafik Tasarım Eğitimleri

Awesome Image

Grafik Tasarım Eğitimleri

Grafik Tasarım Eğitimi, bir mesajı görsel yollarla hedef kitleye ulaştıracak profesyonel grafik tasarımcı yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaca ulaşmak için grafik tasarımcı;

  • Logo,
  • Etiket,
  • Kartvizit,
  • Billboard,
  • Tabela,
  • Katalog,
  • Broşür,
  • Insert gibi yayınlar hazırlar.

Grafik Tasarımcıların Kullandığı Programlar

Yukarıda bahsettiğimiz yayınların hazırlanması Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Indesign, Coreldraw ve Adobe Dimension gibi programlarının bilinmesiyle mümkün olabilir.

Photoshop, fotoğraflar üzerinde çeşitli yöntemlerle oynamalar yaparak, başarılı görünümler elde edilmesini sağlayan bir programdır. Bu programla kartvizit, broşür, el ilanı gibi yayınlar da hazırlanabilir.

Coreldraw reklam ve tasarım alanında kullanılan, logolar ve desenlerin yapılabildiği başka bir programdır. Coreldraw ile de afiş, katalog, billboard, fatura ve benzer şeyler hazırlanabilir.

Adobe Illustrator ve Adobe Indesign ile de aynı sonuçlara ulaşmak mümkündür. Adobe Indesign tek sayfalık işlerin yanısıra çok sayfalı broşür, dergi, katalogların hazırlanmasını da sağlaması açısından çok gelişmiş bir programdır.

Grafik Tasarım Eğitimi kapsamında eğitimleri verilecek tüm bu programların amacı bir hizmet mesajı vermeye yönelik logolar, etiketler, kartvizitler, billboardlar, katalog, broşür, dergi, fatura, antetli kağıt, poster gibi ürünlerin tasarımını teknik olarak üst düzey kalitede gerçekleştirmektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Matbaa ya da dijital baskı merkezleri açmak ya da buralarda çalışmak isteyenler, kopyalama merkezleri ve tabelacılarda çalışacakların yanısıra; tekstil sektöründe çalışanlar, desen yapmak üzere bu eğitime katılabilirler. Ayrıca bazı firmaların kendi grafik departmanları vardır. Bu departmanlarda çalışmak üzere kendilerini geliştirecek grafik profesyonelleri de grafik tasarım eğitimine katılabilirler. Ayrıca logo, broşür, antetli kağıt ve bunun gibi ürünleri freelance olarak da tasarlayarak bu sektörde yer almak mümkündür.
Grafik tasarım eğitimi, kişilere her türlü logo, broşür, fatura, poster, kitap, dergi gibi grafik ve çizim içeren yayını hazırlamak için gerekli altyapıyı kazandırır. Ayrıca matbaa süreçleri hakkında da bilgi verilir. Böylece kişiler, bir grafik ürünün tasarlanıp hazırlanmasından, basılı hale gelmesine kadar geçen tüm süreçlere hakim olurlar.
Grafik tasarım uzmanları, matbaalarda, dijital baskı merkezlerinde, kitap ve dergi yayıncılık sektöründe, tabelacılarda, tekstil atölyelerinde çalışabilir; bu alanlarda kendi işlerini kurabilirler. Ayrı bir grafik bölümü olan tüm şirketlerde grafik tasarımcıların iş bulması mümkündür. Multimedya uzmanı, fotoğrafçı, sinema ve tiyatroda yapım tasarımcısı, görüntü yönetmeni olarak da çalışabilirler.
1.ADIM: Photoshop programında, editör kullanımı ve sayısal resim işleme uygulamaları 2.ADIM: Coreldraw ile vektörel grafik tasarım programı ara yüzü ve nesne şekilleri oluşturmak, nesnelere dolgu uygulamak, metinlerle çalışmak, resimlerle çalışmak 3.ADIM: Illustrator ile vektörel çizim teknikleri ve vektörel tasarım uygulamaları 4.ADIM: Indesign programında, mizanpajlar oluşturarak yaratıcı görsel iletişim ürünleri yaratılır.

İletişime Geçin