Özlük İşleri Ve Bordrolama Eğitimi

Awesome Image

Özlük İşleri Ve Bordrolama Eğitimi

İşletmelerin insan kaynakları, personel işleri ve muhasebe biriminde yer alarak çalışan konularıyla ilişkin bilgilerde uzmanlaşmak ve personellerin gerçekleştirdiği uygulamalarla iş hukukuna ait konuların eksikliklerini tamamlamak özlük işleri ve bordrolama eğitimi ile mümkündür. Özlük işleri ve bordrolama eğitimi alan çalışan veya bu konudaki uzmanların, şirket çalışanlarının yasal gerekliliklere uygun şekilde iş yapmalarını sağlamaları gerekmektedir. Özlük işleri ve bordrolama eğitimi personel yönetimiyle alakalı bilgi ve becerileri geliştirerek çeşitli amaçlara hizmet eden işletmelerde insan kaynakları çalışanı olmak için gerekli mesleki yeterliliği sağlamaktadır.

Özlük İşleri ve Bordrolama Eğitiminin Sağladığı Kazanımlar

Özlük işleri ve bordrolama eğitimi alan katılımcılar;

  • İşletmelerin çalışan personellerine ait özlük işleri ve iş sözleşmeleri gibi yasal gereklilikleri öğrenerek uygulama konusunda beceri kazanmak,
  • Şirket çalışanlarının ücret ve ücret bordrosu uygulamalarını gerçekleştirme,
  • Bordro paket programlarını kullanabilme bilgisi

konularında yetkinlik kazanmaktadırlar.

Özlük İşleri ve Bordrolama Eğitiminin Sağladığı İş İmkanları

Özlük işleri ve bordrolama eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcıların farklı sektörlerde çeşitli işletmelerin insan kaynakları departmanında istihdam etme fırsatı bulunmaktadır. Bunun haricinde eğitimi tamamlayan katılımcılar, mali müşavirler bünyesinde çalışan işletmelerin de bordro ve personel işlerini yürütmekle görevli olan yetkili konumuna gelebilmektedir.

Özlük İşleri ve Bordrolama Eğitiminin Amacı

Özlük işleri ve bordrolama eğitimi sonunda katılımcıların bordrolama ve özlük işleriyle ilişkin tüm süreçlere vakıf olmaları ve bu süreçlerin yönetiminde yeterli beceriye sahip olmaları amaçlanmaktadır. Özlük işleri ve bordrolama eğitimi bu alanda çalışmak isteyenler için mesleki yeterlilik kursu niteliğindedir. Ayrıca insan kaynakları departmanında çalışan ancak uzmanlaşmak isteyenlerin de özlük işleri ve bordrolama eğitimi alarak mesleki gelişim sürdürebilmeleri mümkündür.

Eğitim sonunda katılımcıların bu alandaki bilgi yeterliliğine dair Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi verilmektedir. Özlük işleri ve bordrolama eğitimi katılımcılara uygulamalı olarak “Bu bilgiyle iş hayatında nasıl karşı karşıya kalınır ve bu bilgi nasıl kullanılır?” mantığı üzerinden aktarılmaktadır. Yani özlük işleri ve bordrolama eğitimi sonunda katılımcıların bu alanda gerekli mesleki bilgiye sahip ve uygulama yeterliliğine sahip olmaları mümkündür. Özlük işleri ve bordrolama eğitimi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İletişime Geçin