Bilgisayarlı Muhasebe Kursu (NETSİS & Mikro)

Awesome Image

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu (NETSİS & Mikro)

İşletmelerin gerçekleştirdiği faaliyetlere ait belgelerin tasnif, kayıt, dosyalama ve arşivleme gibi muhasebe işlerini bilgisayar ortamında yapmaya bilgisayarlı muhasebe denilmektedir. Oldukça geniş bir meslek alanı olan muhasebe her ticari işletme için gereklidir. Günümüzde işletmelerin muhasebe işleri Logo (NETSİS) ve Mikro gibi bilgisayar programlarıyla yapılmaktadır. İşletmelerin muhasebelerini tutmakla sorumlu olan kişilerin bu programları bilmesi büyük önem taşımaktadır. Bilgisayarlı muhasebe kursu temel muhasebe bilgisinin yanı sıra muhasebe için gerekli olan programların nasıl kullanılacağını öğretmeyi kapsamaktadır. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılar hem muhasebeciliği hem de muhasebe gerektiren işlere dair yazılımları teorik ve pratik açısından öğrenmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu Hangi Programları Kapsar? (Netsis & Mikro) 

Bilgisayarlı muhasebe kursunun amacı katılımcılara temel muhasebe bilgisini aktarmak ve muhasebe işlerini gerçekleştirmek için gerekli olan Logo (NETSİS) ve Mikro gibi muhasebe yazılımlarını tüm detaylarıyla öğretmektir. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi sayesinde kısa sürede teorik bilgiler öğrenilmekte ve pratik uygulamalar yapılarak bilginin nerede ve nasıl kullanılacağı konusunda deneyim kazanılmaktadır.

 • Maliyet,
 • Pazarlama,
 • Dış ticaret,
 • Tek düzen hesap planı
 • Finansal raporlamalar

gibi konular bilgisayarlı muhasebe eğitiminde işlenmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe Uzmanlığı İş İmkanları

Bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılar işletmelerin genel çalışma prensipleri doğrultusunda araç, gereç ve ekipmanları etkili şekilde kullanmayı öğrenmektedir. Mesleğin verimlilik ve kalite kurallarına uygun olarak işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemeleri bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılar tarafından göz önüne alınmaktadır. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi sayesinde gelişen iş imkanlarıyla çalışma alanları;

 • Muhasebeci,
 • Muhasebe yardımcısı,
 • Dış ticaret elemanı veya uzmanı,
 • Bordro işleri uzmanı,
 • Sekreter,
 • Yönetici sekreter
 • Ön muhasebe sorumlusu olarak sıralanabilir.

Netsis Kursunun Amacı Nedir? 

İş dünyasındaki sürekli rekabet hali, kariyer hedeflenen sektörlerde bazı ek beceriler kazanmayı zorunlu kılar. Muhasebe, finans, satış-pazarlama, dış ticaret gibi alanlarda kurumsal veya bireysel işletmelerde istihdam edilmek isteyen veya bu alanlarda çalışıp daha fazla gelişmeyi hedefleyen herkes, en popüler muhasebe yazılımı olan NETSIS uygulamasını bilmek zorundadır. Çünkü Netsis, orta ve büyük işletmelerin tüm finansal sürecini tek bir yazılım üzerinde toplama, takip etme imkanı sunan pratik bir muhasebe aracıdır.

 • Planlama,
 • Raporlama,
 • Kalite kontrol,
 • Satın alma

gibi birçok muhasebe adımını zamandan tasarruf ederek gerçekleştirmenizi sağlar. Karmaşık üretim ve planlama süreçlerini dijital alt yapısı ile daha pratik hale getirir. 

NETSIS kursu ile muhasebe-finans alanlarında çalışan ve kariyer yapmayı hedefleyen kişilere, bu programı ayrıntılı olarak öğretmek, uygulamalarla deneyim kazandırmak  ve piyasada kolayca istihdam edilecek seviyeye getirmek amaçlanır. Netsis eğitiminin bir diğer avantıjı ise sürekli değişen teknolojiye uyumlu olması ve her işletmenin değişen süreçlerine, yenilenen hedeflerine uygun fonksiyonlara sahip olmasıdır. Bu eğitimi alan kişilerin, yazılımın her fonksiyonuna hakim olması, onlara sürekli yenilenen iş fırsatlarına açık hale gelme imkanı sağlayacaktır.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursunun Kazanımları

Bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılara eğitim sonunda MEB onaylı Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası ve Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi verilmektedir. Sertifika ve başarı belgesi sayesinde birçok farklı sektörde muhasebe işlerinden anlayan ve bu alanda istihdam sağlayan çalışan olmak mümkündür. Bilgisayarlı muhasebe kursu sayesinde katılımcılar sıfırdan yeni bir meslek sahibi olabilmektedir ya da var olan mesleğini geliştirmek amacıyla bilgisayarlı muhasebe eğitimi alabilmektedir.

Bilgisayarlı muhasebe eğitimini tamamlayan katılımcıların muhasebeye ilişkin birtakım görev ve sorumlulukları yerine getirme becerisine sahip olması beklenmektedir.

 • Muhasebeyle ilgili fiş, fatura ve belgeleri bilgisayar ortamında kaydedebilme,
 • Belge ve dosyaların korunması için denetim işlerini gerçekleştirebilme,
 • İşletmenin vergi ödemelerinin takibini yapabilme,
 • Aylık döküm çıkarabilme,
 • Bilanço düzenleyebilme
 • Muhasebe kayıtlarını izleyebilme

gibi birçok görev bilgisayarlı muhasebe kursunda öğrenilmiş olmaktadır. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi alarak bu alanda meslek sahibi olmak veya muhasebe alanında kendini geliştirerek kariyerinde yükselişe geçmek isteyenler bilgisayarlı muhasebe eğitimi alabilirler. Bilgisayarlı muhasebe kursu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bilgisayarlı muhasebe bilmenin avantajlarını öğrenmek için İzmir Karşıyaka'daki kursumuzu ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayarlı muhasebe kursunun amacı katılımcılara temel muhasebe bilgisini aktarmak ve muhasebe işlerini gerçekleştirmek için gerekli olan Logo (NETSİS) ve Mikro gibi muhasebe yazılımlarını tüm detaylarıyla öğretmektir. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi sayesinde kısa sürede teorik bilgiler öğrenilmekte ve pratik uygulamalar yapılarak bilginin nerede ve nasıl kullanılacağı konusunda deneyim kazanılmaktadır. Maliyet, pazarlama, dış ticaret, tek düzen hesap planı ve finansal raporlamalar gibi konular bilgisayarlı muhasebe eğitiminde işlenmektedir. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılar işletmelerin genel çalışma prensipleri doğrultusunda araç, gereç ve ekipmanları etkili şekilde kullanmayı öğrenmektedir. Mesleğin verimlilik ve kalite kurallarına uygun olarak işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemeleri bilgisayarlı muhasebe eğitimi alan katılımcılar tarafından göz önüne alınmaktadır. Bilgisayarlı muhasebe eğitimi sayesinde gelişen iş imkanlarıyla çalışma alanları; muhasebeci, muhasebe yardımcısı, dış ticaret elemanı veya uzmanı, bordro işleri uzmanı, sekreter, yönetici sekreter ve ön muhasebe sorumlusu olarak sıralanabilir.
Bilgisayarlı muhasebe eğitimini alanlar, muhasebeci, muhasebe yardımcı elemanı, dış ticaret elemanı ya da uzmanı, bordro işleri uzmanı, sekreter, yönetici sekreter ve her türlü ticari kişi ve kurum yanında ön muhasebe sorumlusu olarak çalışabilirler.
Muhasebeciler, ileride muhasebe alanında çalışmayı düşünen öğrenciler, muhasebeci yanında çalışacaklar, ön muhasebeyi bilmesi gereken, özellikle sekreter, yönetici sekreter gibi kişiler, firmaların muhasebe, finans ve dış ticaret departmanlarında çalışacak kişiler bilgisayarlı muhasebe kursuna katılabilir. Bu eğitim kişilere sıfırdan meslek sahibi olma imkanı vermektedir. Önlisans ya da lisans mezunları bölümleri ne olursa olsun bu eğitimi alarak muhasebeciliğe başlayabilirler.
Bu eğitimi tamamlayanlar MEB onaylı Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası ve Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi alırlar.

İletişime Geçin