AutoCad Eğitimleri

Awesome Image

AutoCad Eğitimleri

AutoDesk firması tarafından geliştirilen ve en çok kullanılan teknik çizim programı olan AutoCAD ile 2 ya da 3 boyutlu çizimler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. AutoCAD programı özellikle mimarlık ve mühendislik alanlarında kullanılsa da diğer teknik çizime ihtiyaç duyulan alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Teknik çizimlerin bilgisayar ortamında hatasız şekilde çizilmesi için kullanılmakta olan AutoCAD programının bilinmesi birçok sektörde işe yaramaktadır. Kağıt üzerindeki teknik çizimin nasıl bilgisayar ortamında oluşturulması gerektiğine dair kurallar AutoCAD eğitimi ile öğrenilebilmektedir.

AutoCAD Eğitiminin Sunduğu Kazanımlar

AutoCAD eğitiminin iş sektöründeki yeri çizim ve tasarım alanında en çok tercih edilen program olmasıyla beraber AutoCAD program bilgisinin işe alım sürecinde çalışanlarda aranmasıdır. AutoCAD eğitimi sayesinde program kolayca kullanılabilir düzeyde öğrenilmekte her türlü uygulamada açılarak tasarımlar gerçekleştirilmektedir. AutoCAD eğitimini tamamlayan katılımcılara MEB onaylı AutoCAD sertifikası verilmektedir. AutoCAD kursunun içeriği ve AutoCAD sertifikasına sahip olmanın avantajları hakkında detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilir veya İzmir Karşıyaka'da bizi ziyaret edebilirsiniz.

AutoCAD Kursuna Kimler Katılmalı?

AutoCAD eğitimi sonrası teknik çizimin yer aldığı birçok alanda çalışma imkanı bulan katılımcılar kariyer hedeflerinde daha emin adımlarla ilerleyebilmektedir.

  • İç mimarlar,
  • Elektrik, inşaat, mekanik ve makine mühendisleri,
  • Tekniker ve teknisyenler,
  • Mimarlar,
  • Harita ve çevre mühendisleri,
  • Tasarımcılar ve endüstriyel tasarım mühendisleri

AutoCAD eğitimi alarak kendilerini geliştirebilir ve iş fırsatları elde edebilirler.

MEB Onaylı AutoCAD Sertifikası ve Sınavlara Hazırlık

Bu eğitimi tamamlayanlar MEB onaylı Autocad Sertifikası ve Emin Kariyer Kurs Bitirme Başarı Belgesi alırlar. Ayrıca sınavlarda başarılı olanlar Autodesk tarafından verilen Autodesk AutoCad sertifikasını alabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

AutoCAD eğitiminin amacı 2 veya 3 boyutlu teknik çizimlerin bilgisayar ortamında kolayca yapılabilmesidir. AutoCAD eğitimi alan katılımcılar 2 veya 3 boyutlu çizimlerin bilgisayar ortamında program üzerinden yapılması konusunda yetkinlik kazanmaktadır. AutoCAD eğitimi sayesinde yalnızca çizim yapmak değil; yapı tasarımları ortaya çıkarmak, montajlama ve parça boyutu ölçümleri yapmak, borulama ve tesisat oluşturmak, demiryolu ve parselasyon çizimleri ortaya çıkarmak da mümkündür. AutoCAD eğitimi ile katılımcılar eğitim sonunda profesyonel teknik çizim bilgisine sahip olabilmektedir. Bilgisayar ortamındaki çizim becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenen AutoCAD eğitiminde katılımcılara teknik çizimde yetkinlik kazandırılmaktadır. AutoCAD programına mobil ve web uygulamaları üzerinden erişebilme imkanı her yerden ve istenilen zamanda çalışma gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. AutoCAD programının esnekliği sayesinde kişiye özel hale getirilebilir. Bu yüzden AutoCAD eğitimi ile katılımcıların çalışma şartları daha verimli hale gelmektedir.
Bu eğitimi alanlar detaylı mimari modeller ve uygulama çizimleri üretebilecekleri için, mimari ofislerde ve şantiyelerde çalışma imkanı bulabilirler.

İletişime Geçin