ArchiCAD Eğitimleri

Awesome Image

ArchiCAD Eğitimleri

ArchiCAD eğitimi tasarım ve projelendirmelerin bilgisayar ortamında yapılabilmesi için gerekli teknik bilginin katılımcılara aktarılmasıyla belirli düzeyde mesleki beceri edindirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle mimarlık alanında sıkça kullanılan ArchiCAD teknolojisi gerçek hayatta planlanan çizimlerin ve tasarımların bilgisayar destekli olarak sanal ortamda görselleştirilmesini sağlamaktadır. Mimarlık haricinde mühendislik, tasarım ve endüstri alanlarında da sıkça kullanılan ArchiCAD projelerin tasarımlarını yapmayı ve doküman etmeyi kolaylaştırmaktadır. 

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) yazılımı olan ArchiCAD, proje verilerinin 3 boyutlu olacak şekilde dijital olarak bilgisayar üzerinde oluşturulduğu ve yönetildiği süreçtir. Birçok sektörün kullanımına uygun olarak tasarlanmış ArchiCAD, dijital çalışma yöntemi olarak kullanılmaktadır.

ArchiCAD Eğitiminin Amacı

Öğrenme garantili eğtimimizi alan kullanıcılar, bu eğitim sayesinde piyasa standarlarında mimari modeller ve uygulama projeleri cizebilecektir. Katılımcılara öncelikli olarak mesleki beceri kazandırmak ve belirli alanda yeterlilik seviyesine gelebilmeyi kolaylaştıran ArchiCAD eğitiminin faydaları katılımcıya kısa sürede daha fazla üretim gerçekleştirme imkanı sunmasıdır. Az zamanda daha fazla üretim gerçekleştirmek tasarıma odaklanmayı kolaylaştırmaktadır. 

ArchiCAD Eğitimi Kazanımları

ArchiCAD eğitim programında adım adım gidilerek mesleki becerinin kazandırılmasına yönelik detaylı bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Arayüz ve tanıtımın yapılmasının ardından modelleme işleminin nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntılar eğitim boyunca işlenmektedir. ArchiCAD kursu sonrası mimari projeler için sıkça tercih edilen programın kullanımı hakkında katılımcılar yeterli bilgiye sahip olmaktadır.

Projelerinde fark yaratmak isteyenlerin ArchiCAD kursu alarak tasarımlarını bilgisayar ortamında canlandırması mümkün olmaktadır. ArchiCAD eğitimi tasarımların zihinde canlandığı gibi kolayca ortaya koyulmasına olanak sağlamaktadır. ArchiCAD eğitimi kazanımları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve eğitim programıyla ilgili bilgi edinmek için bize ulaşabilir veya İzmir Karşıyaka'da bizi ziyaret edebilirsiniz.

ArchiCAD Kursuna Kimler Katılmalı?

ArchiCAD dijital ortamda tasarım ve projelendirme yapmayı sağlayan bir programdır. Bu teknoloji ile bina iç ve dış çizimleri, iç tasarımlar, büyük ölçekli proje çizimleri yapılabilir ve sanal ortamda hayat geçirilir. En fazla kullanılan sektör mimarlık olmakla birlikte, tasarım, endüstriyel tasarım ve mühendislik alanlarında da 3 boyutlu projelerin oluşturulması amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. 

ArchiCAD programının hatasız projelendirme yapması, çözüm odaklı olması ve piyasadaki hareket açısından zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle;

  • mimarlar,
  • mimarlık ve inşaat ofislerinde , şantiyelerde çalışmak isteyenler,
  • mimarlık öğrencileri,
  • inşaat mühendisliği öğrencileri,
  • tasarım ve endüstriyel tasarım öğrencileri

gibi profesyonel olarak çizimler, tasarım ve modellemeler üretmek isteyen ve gelişen teknolojiyi iş hayatında fırsata çevirmek isteyenler ArchiCAD eğitiminden büyük bir fayda göreceklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular

ArchiCAD ile tasarlanan projelerin çıktıları tam ve hatasız olmaktadır. Kolay kullanımı sayesinde ArchiCAD ile akıllı çözümler üretmek fazla vakit almamaktadır. ArchiCAD eğitimi alan katılımcıların piyasa standartları dahilinde özellikle mimari alanda uygulamalar ve projeler çizebilmesi amaçlanmaktadır. Piyasada ArchiCAD programının kullanımı açısından büyük bir paya sahiptir.
Bu eğitimi alanlar detaylı mimari modeller ve uygulama çizimleri üretebilecekleri için, mimari ofislerde ve şantiyelerde çalışma imkanı bulabilirler.

İletişime Geçin