SolidWorks Eğitiminde Öğrenecekleriniz - Emin Kariyer | İzmir Kariyer Kursları

SolidWorks Eğitiminde Öğrenecekleriniz

SolidWorks Eğitiminde Öğrenecekleriniz

SolidWorks teknik çizim gerektiren hemen hemen tüm alanlarda kullanımı mümkün etkili bir tasarım programıdır. Özellikle mühendislik alanında yaygın kullanımı görülen AutoCAD programına benzer özellikler taşıyan bu programı öğrenmek kariyer alanlarına göre kişinin başarısını artıracaktır. Yenilikçi arayüzü, rahat kullanımı sayesinde Windows işletim sistemine uygun bir üç boyutlu tasarım programı olan SolidWorks, makine, ürün, mimari tasarımları vb. alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

MEB onaylı resmi eğitim kurumlarımızda SolidWorks kursu ile elde edeceğiniz beceriler temel düzeyden başlayarak programı ileri düzeyde kullanmaya kadar sınıflandırılabilir. 3D CAD yazılımı olan bu programın eğitimi alarak:

 • Taslak oluşturma ve profil çizimleri,
 • Parça tasarımı (katı modelleme, yüzey oluşturma vb.),
 • Montaj tasarımı, kısıtlama oluşturma vb.
 • Ölçülendirme, teknik resim çıkarma aşaması, drafting,
 • Analiz ve simülasyon vb.

Baştan sona kadar etkili bir SolidWorks kullanımı için gerekli tüm yeterlilikleri öğrenebilirsiniz. Üç boyutlu çizim programları arasında kullanım alanı yaygın olması sayesinde birçok farklı sektörde SolidWorks uzmanlığınızla ön plana çıkabilirsiniz.

SolidWorks Eğitiminin Avantajları ve Kullanım Alanları

SolidWorks eğitimi almanın en büyük avantajı, bilgisayar destekli bir 3D tasarım yazılımı öğrenmiş olmanızdır. 3D CAD programları arasında çeşitli pek çok sektörde kullanılan bu program, teknik çizim gerektiren ve teknik üç boyutlu modellemelere ihtiyaç duyulan sektörlerde kullanılabilir. Sizin bu programını eğitimini almanız ise faaliyet alanlarına göre ön plana çıkmanıza ve tercih edilmenize neden olacaktır.

Çizim gerektiren hemen hemen tüm sektörlerde yaygın bir kullanımından söz edilebilir. Benzerleri arasında kolay kullanıma sahip olması ve kullanıcılara zengin içerikler sunması da SolidWorks yazılımını ön plana çıkaran önemli etkenler arasında yer alır.

SolidWorks Programı İle Neler Yapılabilir?

SolidWorks programı eğitimi alarak birçok farklı konuda çizim yapabilirsiniz. Bunun dışında makine, ürün, tesis vb. farklı unsurların tasımı yine SolidWorks kullanımı ile mümkündür. İyi bir eğitim ile programı kullanmayı öğrendikten sonra her yeni kullanımda farklı bir teknik ve kolaylık keşfetmeniz de mümkündür.

Programı kullanmayı öğrendikten sonra yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Ancak genel olarak kurslarımıza katılarak alacağınız eğitimlerin ardından:

 • Vektör tabanlı ve ölçülü olarak 3D çizimler,
 • Farklı programlar ile entegre biçimde kullanımı,
 • Çizimler üzerinden teknik veri alımı,
 • Montajlama ile farklı çizimlerin bir araya getirilmesi,
 • Çizilen parçaların darbelere karşı dayanıklılığı ve statik testlerinin yapılması,
 • Çizimlerin animasyon eklentileri ile hareketlendirilmesi vb.

Başta olmak üzere daha birçok farklı çalışma SolidWorks kullanımı ile mümkündür. SolidWorks eğitimi alarak özel kurslarımızda yazılımın tüm inceliklerini öğrenerek programın kullanımına ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde aranan kişi olabilirsiniz.

SolidWorks Eğitiminde Temel Konular

SolidWorks eğitimi size birçok farklı katkı sağlayacaktır. Eğitim sürecinde temel olarak bilinmesi gerekenler teorisi ve pratikte uygulanmasıyla aktarılır. Oldukça kapsamlı bir kullanım alanı olması ve çok sayıda işlem gerçekleştirilebiliyor olması nedeniyle SolidWorks eğitimlerinde pek çok konu ele alınabilir. MEB onaylı faaliyet gösteren kurumumuzun SolidWorks eğitim programlarına katılarak:

 • Sketcher – Taslak
 • Part Design – Parça Tasarımı
 • Assembly Design – Montaj Tasarım
 • Cosmos Works
 • Cosmos Motion vb.

Konularda derinlemesine çalışmalar yapılır. Temel öğrenim seviyenize göre basite düzeyden başlayarak ileri düzeye kadar SolidWorks eğitimlerine bireysel olarak ciddi bir yetkinlik kazanabilirsiniz.

Günümüzde iş yaşamında dijitalleşmeyle beraber kişilerin ön plana çıkmasını sağlayan SolidWorks veya temel ofis programları sayesinde başarılı bir kariyer mümkündür. Donanımlı bir şekilde iş hayatına girmek için kariyer hedeflerine göre CAD programları, farkı tasarım ve grafik programları, ofis programları vb. üzerinde uzmanlaşmanız tavsiye edilir.

İletişime Geçin