İleri Excel Eğitimi Size Ne Fayda Sağlayacak - Emin Kariyer | İzmir Kariyer Kursları

İleri Excel Eğitimi Size Ne Fayda Sağlayacak

İleri Excel Eğitimi Size Ne Fayda Sağlayacak

İş hayatında günümüzde hemen hemen tüm sektörlerde bilgisayar kullanma bilgisi ve becerileri aranan temel unsurlar arasında yer almaktadır. Temel düzeyde de olsa Microsoft Ofis Word, Excel ve PowerPoint gibi programları bilmeyenlerin iş hayatında rakipleri yerine tercih edilmeleri mümkün olmayacaktır.

İleri Excel kursu sayesinde özel eğitim merkezimizden alacağınız eğitimler sizin iş yaşamında ayırt edici özelliklere sahip olmanızı sağlar. İleri Excel eğitimi sayesinde temel fonksiyonel bilgilerin öğrenilmesi, formüller ve mantıksal fonksiyonlar, veri tabanları ile işlem yapma, tablo ve grafikler, veri bilgileri girme vb. nitelikler kazandırılmaktadır.

MS Excel Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

Ofis programları arasında en önemli ve detaylı programlar arasında yer alan Excel, birçok farklı amaçla kullanılabilir. Temelde bir tablolama programı olarak geliştirilen program, hesap çizelgesi oluşturma işlemlerinde kullanılabilir. İstatistik, mühendislik ve finansal alanda ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaktadır. Verilerin farklı ve birbiri ile bağlantılı biçimde işlenmesi ve kayıt altında tutulmasını sağlar.

Bilgisayar kullanma yeteneklerini geliştirmek ve ileri Excel programı bilgisiyle sektörde ayırt edici özelliklere sahip olarak faaliyet göstermek isteyenler veya temel bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyenler eğitim programına katılabilirler.

İleri Excel Eğitimin Kazanımları Nelerdir?

İleri Excel eğitim programı kapsamında, Excel’in daha etkin ve pratik biçimde nasıl kullanılacağı, genel bilgilerden detaylı kullanım bilgilerine kadar geniş bir alanda katkı sağlanır. Bakanlık onaylı özel eğitim merkezimiz tarafından uzman eğitmenler eşliğinde verilen kurs kapsamında katılımcılar:

 • Excel’i tanıma ve pratik kazanma,
 • Kısa sürede çok iş yapmayı sağlayan fonksiyonel özellikler,
 • Formül, grafik, veri çözümleme, çözücü, makro gibi özellikler,
 • Uygulamalı olarak Excel öğretimi ve kullanımı.

Kazanımlar sağlanır. MEB onaylı eğitim programlarının sonunda katılımcıların Excel programı üzerinde etkin biçimde işlem yapmaları ve iş hayatında programın pratik biçimde kullanılarak gelişmiş tablo ve kayıtların oluşturulması sağlanabilir.

İleri MS Excel Eğitim Programının Kapsamı ve İçeriği

İleri düzey Excel programı eğitim programı kapsamında detaylı dersler işlenir. Teorik ve uygulama eğitimlerinin birlikte yürütüldüğü eğitim programı kapsamında alt başlıklar altında birçok farklı konuya yer verilmiştir.

İleri Excel eğitimi kurs içeriği:

 • Temel fonksiyon ve bilgilerin öğretilmesi,
 • Fonksiyon ve formüller,
 • Veri tabanları,
 • Çoklu sayfalar üzerinde etkin çalışma ve hyperlinkler,
 • Özel tablo, grafik ve listeler,
 • Veri inceleme ve listeleme,
 • Makrolar,
 • Güvenlik ve paylaşım vb.

Eğitim içeriği yer almaktadır. Veri tablosu kullanmak, lise oluşturma ve düzenleme, özel tablo oluşturma ve pivot chart, verileri sıralamak, upper, lower, left vb. metinsel fonksiyonların öğretilmesi gibi daha pek çok konu Excel eğitimleri ile katılımcılara kazandırılmaktadır. İleri Excel ve ofis programları eğitim programlarımıza katılarak pratik ve detaylı biçimde Excel’i kullanmak hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İleri Excel ve Ofis Programlarını Bilmenin Avantajları

İleri Excel eğitimi ile katılımcılara sağlanacak en önemli fayda ve avantaj iş hayatında aranan ve ihtiyaç duyulan niteliklere sahip olunmasıdır. Diğer ofis programları arasında yer alan Word ve PowePoint’in yaygın biçimde kullanılması nedeniyle Excel gibi fonksiyonel bir program üzerinden yoğunlaşan kişilerin sayısı da azdır. Bu nedenle hemen hemen tüm sektörlerde bu alanda bilgi sahibi ve Excel’i profesyonel bir şekilde kullanabilecek kişilere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan özel eğitim merkezimizin ileri Excel eğitim programlarına veya ofis programı kurslarına katılarak iş hayatında aranan ve uzmanlığına ihtiyaç duyulan kişiler arasında yerinizi alabilirsiniz.

İletişime Geçin