Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Ne İşe Yarar? - Emin Kariyer | İzmir Kariyer Kursları

Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Ne İşe Yarar?

İş görüşmelerinde uygun pozisyon için adaylardan beklenen en önemli becerilerden biri bilgisayar kullanımdır. Bilgisayar kullanımı sağladığı kolaylık ve iş akışının düzenlenmesinde etkili olması nedeniyle hangi sektörden olursa olsun her meslek grubunun olmazsa olmazı haline gelmiştir. Sektör ve meslek fark etmeksizin bilgisayar kullanımının yeterli düzeyde olması işe alım süreçlerinde olumlu bir etki yaratmaktadır. Hatta eksikliği halinde diğer beceriler göz ardı edilebilmektedir. Bilgisayar kullanım yetkinliğini göstermek için bilgisayar işletmenlik sertifikası alınabilmektedir. Bilgisayar işletmeni sertifikası olan bir çalışan adayının bu alanda kendini kanıtladığı işveren tarafından bilinmektedir.

Bilgisayar işletmeni sertifikası, özellikle resmi kurumlarda iş imkanı bulmak isteyenler için gereklidir. İş hayatının birçok alanında geçerli olan bu sertifikanın yararı yalnızca iş bulma sürecinde değil, çalışanların işlerini daha hızlı ve kolay yoldan yapabilmelerini de sağlayarak tüm çalışma hayatı boyunca geçerlidir. Bilgisayar işletmeni sertifikası kısa süreli bir eğitim ile kolayca elde edilebilmektedir. Eğitim esnasında genel bilgisayar kullanımından başlayarak katılımcılara aşama aşama bilgisayar kullanım yetkinlikleri kazandırılmaktadır. Bilgisayar işletmeni sertifikası almaya hak kazanan katılımcıların temel düzeyde bilgisayar kullanım bilgisine sahip olduğu kanıtlanmış olmaktadır.

Bilgisayar işletmeni sertifikası bilgisayar kullanımını bilmeyen kişiler için gerekli olduğu gibi bilgisayar kullanımını bilen ancak bilgilerini geliştirmek veya tazelemek isteyenler için de bu sertifika verilebilir. Bilgisayar işletmenliği için hazırlanan eğitim programında bilgiler temel düzeyden başlayarak öğretildiği için herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Temel düzeyde bilgisayar kullanımı hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar dilerse ileri düzey eğitimlerle kendi alanlarında profesyonelleşebilirler. Çünkü bilgisayar işletmeni sertifikası yalnızca iş bulmak için değil, mevcut işte daha üst düzey konuma gelebilmek için de alınabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası almak özellikle KPSS’ye girecek adaylar için oldukça önemlidir. Çünkü KPSS için istenen belgeler arasında bilgisayar işletmenliği sertifikası da bulunmaktadır. Ayrıca bazı kamu kuruluşlarında çalışanların maaş artışları da bu sertifika göz önüne alınarak yapılmaktadır. Bilgisayar işletmeni olan kişiler bilgisayar ortamında işleri yürütebilecek teknik bilgiye sahiptir, bu yüzden hangi sektörde olursa olsun çalıştığı iş sürecini daha verimli şekilde kullanmaktadır. 

İletişime Geçin